שערים חשמליים

שערים חשמליים

הביטחון האישי של האזרחים במדינת ישראל נמצא במגמת עליה על פי כל הסטטיסטיקות, אך למרות זאת, עברות רכוש וגנבה עדיין נפוצות מאוד בחלקים נרחבים של הארץ. כולנו שמענו בהזדמנות זו או אחרת על פריצה  או גניבה מבית חברים ואין ספק שמדובר במקרים מצערים ומפחידים במיוחד. את מצב הביטחון האישי ניתן לשפר באופן דרמטי בעזרת אמצעי אבטחה מתקדמים, אך חשוב לזכור שעוד לפני שמתקינים מערכות אזעקה מתוחכמות, מצלמות אבטחה ושאר ציוד חדשני ויקר , יש לדאוג למיגון פשוט יחסית של הכניסות לשטח הבית, עבודות של מסגר מקצועי היא לספק לכם שיר חשמל בטוח ובמקרים רבים גם שערים מעוצבים.

שערים חשמליים משמשים כיום כאמצעי מיגון בסיסי עבור בתים פרטיים, מוסדות ציבוריים וישובים שונים ברחבי הארץ. השער החשמלי הוא המחסום הראשון והאימתני העומד בדרכם של עבריינים לביצוע עברות רכוש וגניבה של רכבים ותכולת בתים ולכן מומלצים ביותר כאמצעי מיגון בסיסי.  אין ספק שגם אמצעי ביטחון אלקטרונים  משוכללים יכולים למנוע גניבות ,אך לפני הכול חשוב להתקין את אמצעי הביטחון הבסיסיים ביותר כמו שערים חשמליים ודלתות ממוגנות.

מיגון פיזי- שערים לכל מטרה

יש סוגים שונים ומגוונים של שערים חשמליים המיועדים למטרות רבות. לצרכים הביתיים ניתן לרכוש שערים מעוצבים בהתאמה אישית. חשוב לדעת, שאף על פי שהשערים החשמליים הביתיים  מעוצבים בצורה אסתטית ייחודית ומגוונת, רמת המיגון שהם מספקים עדיין גבוהה ביותר.  לעומת השערים הביתיים, שערים חשמליים המיועדים לישובים או מוסדות גדולים מתאפיינים בעיצוב מאופק וקורקטי וברמת מיגון גבוהה ביותר. לכל השערים מנגנוני הפעלה מתוחכמים שמסייעים לשמור על רמת אבטחה גבוהה.

יש סוגים שונים של מערכות הפעלה לשערים חשמליים ועליכם לבחור את המערכת המתאימה לצרכים שלכם. רוב השערים מופעלים באמצעות שלט רחוק ,אך חלקם במערכות הפעלה אחרות שנועדו למנוע כל אפשרות של כניסה בלתי מורשית למתחם המוגן.

השוק שופע חברות המייצרות שערים חשמליים, ועל מנת למצוא חברה איכותית מומלץ לערוך מחקר יסודי. חשוב לקבל חוות דעת מלקוחות מרוצים ומוטב ממקור ראשון. גם האינטרנט יכול להוות כלי מצוין למחקר וחשוב לנצלו על מנת למצוא יצרן איכותי והוגן שיתקין לכם את השער ללא תוספת מחיר. 

שערים חשמליים לבית, למשרד או למפעל

שערים חשמליים הוא מונח גג הכולל בתוכו מגוון רחב של סוגי שערים המופעלים על ידי מנוע חשמלי. כך למשל, ישנם מחסומי מוט המבוססים על מוט ארוך שעולה ויורד על מנת לאפשר מעבר או למנוע אותו. מחסומים אלה מיועדים לכאורה לאותה המטרה, אך אין מדובר בשער חשמלי. שער חשמלי הוא למעשה שער במלוא מובן המילה, גדר מרושתת שיודעת לנוע מצד לצד על מנת לאפשר או למנוע מעבר דרכה. שער כזה הוא שער כבד משקל שצריך לנוח על הקרקע ולא לעמוד באוויר, הן על מנת לאפשר את פעולתו, הן על מנת לשמר אותו לאורך זמן במצב תקין, והן על מנת שיוכל לבצע את תפקידו כנדרש ולחסוך כל ניסיון לחדור פנימה ללא רשות.

שערים נגללים על גבי מסילה

שערים חשמליים מתחברים בדרך כלל לגדר ההיקפית של הישוב, המבנה או הבית, ונחים על גבי גלגלי פלדה המסודרים על גבי מסילה ייעודית. בפתיחת השער, המנוע החשמלי מושך את השער לצד על גבי המסילה עצמה, ובסגירה המנוע עושה את פעולה זהה רק לכיוון השני. לחילופין, ישנם שערים אותם ניתן למצוא בדרך כלל במבנים חשובים ודיפלומטיים, המותקנים בתוך האדמה עצמה כשחסימת המעבר מתבצעת על ידי העלאתם אל מעל פני האדמה. שערים אלה נחשבים לחזקים ביותר, אך גם ליקרים ביותר, ובדרך כלל אין שום צורך בשערים אלה במבנים פרטיים או עסקיים.

שערים חשמליים מעוצבים

התאמת השער למרחב בו הוא מיועד להתקנה

בבחירת השער החשמלי המתאים לכם, אתם רוצים למצוא חברה המתמחה בתחום המסגרות של שערים חשמליים, לבחון את כל האפשרויות העומדות בפניכם, ולקבל מושג לגבי היתרונות והחסרונות של כל סוג שער חשמלי. עלות השער יכולה להשתנות בצורה משמעותית משער לשער, ורק איש מקצוע יוכל למצוא עבורכם את האיזון הנכון והטוב ביותר בין עלות ותועלת. שימו לב שעל השער הבסיסי שאתם רוכשים, תוכלו להוסיף פריטי עיצוב שיוכלו לסייע לכם להתאם את השער לסביבה המעוצבת שבה הם אמורים להיות מותקנים. אמנם מדובר על גופי פלדה גדולים, אך גם אותם אפשר לעצב ולהתאים לאסתטיקה של המרחב.