בני קלה

שיטות בניה קלה ויתרונות השיטה !

הבניה הקלה נהנית ממספר גדול של יתרונות דבר המוביל באופן ישיר לגידול קבוע ויציב בהיקפי הבניה ותוספות הבניה בארץ ובעולם. לאנשים מקצוע רבים נסיון עשיר בתחום הבניה הקלה, נסיון ויכולת שהתקבלו מביצוע של עשרות פרוייקטים מסחריים בקנה מידה גדול בכל רחבי הארץ.

מהי בניה קלה ? ומה מהירות הבניה ?

אחד הגורמים התורמים לקיצור זמן הבניה, קשור לאופי ביצוע העבודה. בבניה קלה, ניתן לייצר מרכיבים ורכיבים של המבנה מבעוד מועד בבית המלאכה ולהרכיבת בשטח. ברכיבים אינם דורשים הכנה ליציקה יציקת בטון והמתנה להתקשותו ועוד. מהלך הבניה מתקצר היות ובשיטה זאת אין צורך להעסיק גורמים וספקים חיצוניים רבים כגון קבלני שלד, טיח וגמר כמקובל בבניה הקונבנציונאלית.

שימו לב למהירות הבניה בשיטה המדוברת

בניה קלה – בידוד ואיטום.

אחד המרכיבים החשובים בבואנו לבחור את סוג הבניה הוא המחשבה על הוצאות החימום והקירור של המבנה. הבניה הקלה עושה שימוש בחומרים חדשניים בעלי מקדמי בידוד מעולים אשר מיושמים בחלל הבניה שבו מתאפיינת הבניה הקלה. בין הקיר החיצוני לקיר הפנימי נוצר חלל שאינו זמין בבניה הרגילה, חלל זה מנוצל להתקנת מערכות החשמל, מיזוג איסטלציה ומים ובנוסף, לבידוד איכותי. חשוב לבדוק שאיש המקצוע שבחרתם עושה שימוש בפנלים מבודדים המיוצרים במפעל לפי דרישות הלקוח. רכיבי הבניה, שיטות החיבור וקלות החומרים, מאפשרת תוספת בניה איכותית מבודדת מרטיבות שמתאפיינת בעלויות חימום ומיזוג נמוכות ביחס לבניה הקונבנציונאלית.

בניה קלה – תשתיות.

שיטת הבניה הקלה מאפשרת יישום מהיר קל ופשוט של תשתיות שונות כגון מערכות חשמל, מים אינסטלציה ומיזוג בקלות רבה תוך ניצול החלל שנוצר בין החיפוי החיצוני לקירות הפנים. עבודת האינסטלציה השונה איזה דורשת חציבה, שבירת קירות והיא נקיה, שקטה ויעילה. עבודות תחזוקה למערכות אלו הינן פשוטות באופן משמעותי היות והגישה לרכיבים קלה ופשוטה.

בניה קלה – כשמה היא – "קלה".

תוספות בניה בבנינים ישנים ברוב המקרים אינה מתאפשרת היות והשלד הקיים אינו מתכונן לשאת משקל של קומה / תוספת בניה. בבניה הקלה מושג מבנה העומד בכל הדרישות והתקנים הקיימים תוך מתן אפשרות נדירה של הוספת קומה / חדר מבלי לחרוג מהמשקל המותר.

הוספת מרפסת ע"י בניה קלה

הבניה הקלה – בניה ירוקה.

לבניה הקלה שמות נרדפים רבים, המתארים את התכונות הייחודיות שלה. לעיטים נקרא על בניה ירוקה, בניה נקיה, בניה מתקדמת או מתועשת. מעבר לצמצום הזמן (והעלות) של השלמת הפרוייקט, הבניה הקלה הינה שקטה היות ורוב הבניה מתבצעת מחוץ לאתר וההרכבה אינה דורשת שימוש בציוד מכאני כבד, מערבלי בטון פטישי חציבה וכיו"ב. הבניה הקלה צורכת כמות מים זעומה והיא אינה מייצרת פסולת בניה שאינה ניתנת למחזור. אחד היתרונות החשובים היא היכולת להמשיך ולהתגורר במבנה בו מתבצעת תוספת בניה קלה היות וכמעט ואין רעש או אבד שהופכים את החיים באתר לבלתי נסבלים.

בניה קלה – עמידות ברעידות אדמה.

שיטת הבניה הקלה יוצרת מבנים קלים ויציבים המאופיינים בד"כ בחיבורים גמישים. בזמן רעידת אדמה, כוחות האינרציה שמועברים למבנה לא יוצרים בו תנועה מופרזת לצדדים, היות והמשקל הקל מרסן את הכוחות הללו. מה גם שהגמישות של השלד משאירה את המבנה עם נזקים מזעריים אשר תיקונם פשוט לעומת נזקים חמורים הדורשים תיקון יקר וממושך בבניה הקונבנציונאלית.

לסיכום כאשר אתם בוחרים את אנשי המקצוע אשר יספקו עבורכם עבודה בבניה קלה שימו לב
שאתם עושים בדיקה לפני שאתם מתחילים בדקו ביקורות אודותיהם בקשו לראות עבודות נוספות שבצעו בעבר ואפילו נסו לדבר עם לקוחות קודמים על מנת להבטיח שבחרתם נכון ! ללא ספק בניה קלה היא שיטה מעולה יעילה ומהירה לתוספות בניה בבית או בחצר בעצם לאן שרק תרצו !