טרמיטים

מה לעשות עם טרמיטים בבית ?

טרמיטים – הקם לכרסמך הקדם לחסלו !

רובנו לא ממש יודעים כיצד טרמיט נראה, חלק מהאנשים סבורים כי מדובר בחיה הדומה לנמלה בעוד אחרים מתארים טרמיטים כתיקנים. נראה כי מדובר בייצור המזכיר מעט תיקן ועל פי רוב חסר עיניים ואת היכולת לעוף. מה שכן דומה בינם לבין נמלים זה העובדה כי שניהם חיים בקולוניה. אך בקולוניות של הטרמיטים יש מלכה ומלך והם אלו שדואגים להתרבות הקולוניה שיכולה להגיע אפילו למעבר לעשרה מיליון טרמיטים בקולוניה נתונה.

טרמיטים נמשכים לסביבה לחה ולמוצרים עשויים עץ. ומשיכה זו היא שהפכה אותם לכל כך מוכרים, לנו בני האדם. לא פעם אנחנו פוגשים בהם כשכבר מאוחר, אחרי שהם שבעו מרהיטי העץ היפים שרכשנו או לאחר שחגגו על רצפת הפרקט החדשה בביתנו הפרטי.

במקרים רבים, ניתן להימנע מהם, על ידי בדיקה מוקדמת. הזזה תכופה של רהיטים עשויים עץ ממקום למקום ברחבי הבית והרחקת מוצרים עשויים עץ שכבר אין צורך בהם כגון פסולת עשויה עץ. אם למשל אתם עוברים לדירה חדשה ואתם רוצים להיות בטוחים שאתם עוברים לסביבה נטולת טרמיטים – תוכלו להזמין בדיקת טרמיטים מקצועית ולקבל מידע מדויק באם קיימים טרמיטים בבית אליו אתם שואפים לעבור. אם אתם רוצים להתארגן לכך מראש אז בקשו מהקבלן לערוך הדברת טרמיטים עוד בטרם שמים את הריצוף החדש שכן הטרמיטים נמשכים לחול גם כן, בנוסף, תוכלו לדאוג לבחור משקופים ואדני חלונות למשל, עשויים מתכת ולא עץ.

איך הטרממיטים מגיעים אלינו הביתה ? שימו לב …

הדברת טרמיטים – נפטרים מהמטרד !

טרמיטים כאמור נמשכים למקומות לחים ולמוצרי עץ. לא פעם נמצא טרמיט במשקוף, בארגזים, ספרים ישנים, תמונות, אך קיים קושי אמיתי לאתר אותם מבעוד מועד, שכן טרמיטים חודרים אל תוך העץ ואינם נראים בעין בלתי מזויינת, בשלבים הראשונים. רק לאחר שנגרם נזק אנחנו לפתע מגלים כי אנחנו מהווים בית חם (ולח) לקולוניה אדירה של טרמיטים.

אפשר לומר כי טרמיט הוא ייצור מסודר, הוא משחית את הרהיטים שלנו בצורה מסודרת מלמעלה למטה, ולכן נראה את הנזקים הראשונים דווקא בתחתית הרהיט או המשקוף. הסדר של טרמיטים גם בא לידי ביטוי בכך שהם בונים לעצמם מחילות עשויות חול ונשורת עץ ודרכה הם נעים ממקום למקום בתוך הבית, שכן הם רגישים לחום.

חשוב להבין כי אם נתגלו אצלכם טרמיטים אין זה אומר שאתם צריכים לארוז את פקלאותיכם ולעבור לארץ רחוקה. יש פתרונות נהדרים הממגרים את הופעת טרמיטים ומביאים להכחדתם.

טרמיטים, כאמור, חיים בקולוניה ומשום כך כאשר מנסים למגר אותם יש צורך לנסות ולהתחקות אחר קולוניית הטרמיטים ואם אפשר לחסל את המלכה – עשינו את העבודה. אך המצב יותר מורכב מכפי שהוא נראה. הדרך להגיע את המלכה רצופה בכוונות טובות ועבודה קשה.

על מנת לאתר את מקורם יש לקדוח חורים בקוטר שאיננו עולה על עשרה סנטימטרים בין הרצפה לבין הפאנל או המשקוף או הקיר ביחס של מרחק מסוים ולהחדיר לתוכו חומר בתנאי לחץ. זהו תהליך של ניסוי וטעייה מאחר ואנחנו למעשה איננו יודעים היכן הקולוניה.

הדברת טרמיטים כיום היא הרבה יותר קלה מבעבר הודות למכשירים מתוחכמים אשר חודרים לקירות ומאתרים הימצאותם של טרמיטים. ישנו מכשיר שמודד רמת לחות ורטיבות המגיע לעומקים וצינוריות המכונות "עין ירוקה" שתכליתם מציאת טרמיטים בקרב הבית.

על כן חשוב למצוא בעל מקצוע אמין ויעיל אשר יודע איך לטפל בבעיית הטרמיטים ובידו אישור המראה
שהוא מוסמך לעשות זאת ! בכדי למצוא את איש המקצוע הטוב ביותר עבורכם כדאי לעשות קצת מחקר לבדוק ביקורות אודות בעל המקצוע , שנות ניסיון , רישיון עבודה ,לא תמיד הזול במקרה הזה הוא הטוב !
וודאו שבדקתם היטב שאלו חברים משפחה עד שהתמצאו את האדם המתאים לביצוע העבודה ! יש המון אנשי מקצוע מעולים בתחום אז זה לא יהיה קשה !