מפתחות דירה מקבלן

מה חשוב לבדוק בעת רכישת דירה מקבלן?

בעת רכישת בית פרטי או דירה חדשה מקבלן או קניית נכס משומש חשוב לבצע בדיקת סדקים בקירות ובתקרות. כאשר רוכשים נכס חדש הבדיקה חשובה כדי למצוא ליקויי בנייה ולהפעיל את הקבלן אשר מחויב על פי החוק לבצע את התיקונים תוך פרק זמן הקבוע בחוק. הופעת סדקים בקירות, תקרות ומחיצות היא תופעה נפוצה וכמעט בכל בית או דירה חדשה מופיעים סדקים בקירות. יש חשיבות לבדוק סדקים בקירות לפני קבלת מפתחות וכניסה למגורים בדירה וכן חשוב לעקוב במהלך השנים הראשונות לאחר הופעת סדקים וכך ניתן להפעיל את אחריות הקבלן לתיקון פגמים אלה כדי שלא יופיעו שוב.

סדקים סטטיים וסדקים עוברים

ישנם שני סוגי סדקים עיקריים: סטטיים ועוברים. סדקים סטטיים מופיעים בגלל בנייה לא נכונה כמו טיח שלא הורטב כיאות, הפסקות ביציקה, בסיס לא מקצועי של הבית ושקיעה בעקבות כך וסדקים המופיעים בעקבות מפגש בין חומרים שונים. סדקים עוברים הם עמוקים ועוברים את שכבת הטיח או עוברים את שכבת הציפוי ועלולים להגיע עד לעברו השני של הקיר. סדקים עוברים נוצרים בעקבות תזוזה ושקיעה של אחד מחלקי מבנה הבית או הבניין, חוסר בחגורות בטון ליציבות, סדקים המופיעים בנקודות חיבור בהרחבת בניין בין התוספת למבנה הישן וסדקים המופיעים בחלק עליון של מבנה הצמוד לגגות בגלל שינויי טמפרטורה הידועים כמשפיעים על הקירות ועל הופעת סדקים.

מה לעשות עם בעיית רטיבות בדירה ?

תופעת הסדקים עלולה לגרום לבעיית רטיבות ובמידה ומדובר בדירה או בית ישן והבעיה לא טופלה כראוי יביא הדבר להופעת עובש, פטריות וכתמים מעבר לבעיה הויזואלית. ברכישת בית או דירה חדשה חשוב לדאוג כי הקבלן יטפל במהירות בסדקים וכך הלקוח יקבל קירות חלקים ונקיים ותופעות כמו רטיבות ועובש ימנעו. רטיבות היא תופעה הרסנית וללא טיפול מקצועי בזמן יסבול הנכס מבעיה חוזרת ונזקים אותם יהיה לתקן בכסף רב.

איך לבדוק סדקים בקירות?

במקרים רבים ניתן לראות סדקים בקלות אך יש סדקים אותם קשה לאתר ורק עין מקצועית תאתר. לכן חשוב לקחת איש מקצוע כמו קונסטרוקטור או מומחה בביקורת מבנים וקירות אשר ידע להצביע על סדקים גלויים ונסתרים כאחד ויציע חוות דעת מקצועית לתיקון הליקויים ואף יעקוב אחרי התיקון שהקבלן מבצע. מומחה בתחום גילוי ובדיקת סדקים יחווה את דעתו המקצועית ובמידה והלקוח מעוניין לרכוש דירה ישנה הוא יחווה האם ניתן לתקן את הסדקים או שכדאי להתרחק מהנכס. לאחר תיקון הסדקים בהתאם לנדרש חייב הקבלן לצבוע את הקירות מחדש.

האם סדקים בקירות פירושם שיש נזק מבני?

מה חשוב לבדוק בעת רכישת דירה מקבלן?

אתם עומדים לפני רכישת דירה שהינה כנראה אחת מהשקעות הגדולות שתהיינה לכם בחיים ולכן חשוב שתקפידו לערוך מספר בדיקות לפני שאתם לוקחים את המפתח.
הבדיקה הראשונה צריכה להיות באם המפרט של הדירה כפי שהובטח לכם זהה לזה אשר ישנו בפועל, שכן בשנייה שתיקחו את המפתח מידי הקבלן תתקשו לקבל תיקונים או שינויים ותאלצו להתמודד מול כל פגם או תוצאה בלתי צפויה באופן עצמאי ולעתים עם הרבה עוגמת נפש ובלגן מיותרים ולכן יש להקפיד על כך.
דבר נוסף לא פחות חשוב הוא לבחון את כל המערכות הפנימיות של החשמל, המים, לראות שהכל עובד באופן תקין ושאין נזילות בשום מקום, לא לדלג על שום אזור ובעיקר באם יש לכם מרפסת גג שזהו המקום שמועד לפורענות מבחינת נזילות ותקלות, יש לעבור גם על אזור המרזב ולוודא שהוא עובד תקין לגמרי ללא כל בעיות.

בדיקת דירה לפני מסירה באופן מקצועי

באם השקעתם כסף כה רב ברכישת הדירה הרי נכון יהיה לעתים להוסיף מעט כסף ולקחת איש מקצוע שהינו מהנדס בניין אשר יוכל לתת לכם חוות דעת שלימה ומלאה על מצב הדירה והבניין, וכך תוכלו לדעת בוודאות כי אתם עושים את הבחירה הנכונה ולא תופתעו מאוחר יותר עם תקלות אשר דורשות השקעה גדולה פי כמה.
בדיקת דירה לפני מסירה הינה נוהל מקובל מאוד בהרבה מקומות ובמיוחד ככל שערך הדירה גבוה יותר, שכן, ישנם דברים שרק איש מקצוע יכול לגלות ואתם בעיניים בלתי מקצועיות עשויים לפספס ולגלות בשלבים מאוחרים יותר, ולכן ברוב המקרים ההחלטה לבצע בדיקת דירה לפני מסירה היא חיונית ונחוצה ביותר.

רכישת דירה לשם השקעה

בניגוד לרכישת דירה למגורים אשר לרכישתה משקיעים הרבה מאמץ ותשומת לב, הרי באופן מוזר רבים ממשקיעי הדירות לא בודקים באותו אופן את הדירה שבה הושם מיטב כספם וזאת טעות נפוצה, שכן מטרת הרכישה אמנם אינה למגורים אך בעתיד הקרוב או הרחוק מישהו יקנה או ישכור אותה ואז יהיה צורך לבצע שינויים ותיקונים בהתאם.
ולכן, גם בדירה המיועדת להשקעה יש לבצע את אותן או אף יותר בדיקות של תקינות הנכס, שכן יתכן שלאחר דוח מהנדס הבניין תגלו שלא מדובר בהשקעה כדאית כלל וזאת משום שעלות התיקונים והשיפוצים גדולה למול עלות הנכס והרווח היוצא מכך נמוך מכפי שאתם תכננתם ולכן יש מהלך זה בצורה חכמה.