קרינה

מה זה בדיקות קרינה ? ובדק בית בדירות שכורות ?

רבים משתמשים בשירותי חברות בדק בית המבצעות בצורה מקצועית בדיקת דירה וביקורת מבנים לפני רכישת דירה מקבלן או לפני רכישת דירה יד שנייה.

לאחרונה אנו עדים לגידול ניכר בפונים לחברות בדק בית לבדיקת ליקויי בניה בדירות המיועדות להשכרה . אחד המקרים שבהם מבצעים בדק בית בדירה שכורה הינו כאשר בעל הבית מעוניין להוכיח נזקים שנגרמו לדירה במהלך השכירות.

במקרה כזה בעל הבית מבצע שתי בדיקות בדק בית. האחת בדק בית לפני כניסת הדייר והשנייה בדק בית אחרי יציאת הדייר מהדירה. פעולה זו מבוצעת במטרה להוכיח האם ניזוקה הדירה או התבצעו שינויים במהלך שהיית הדייר השוכר בדירה. מקרה נוסף בו מתבצעת בדיקת בדק בית בדירה שכורה הינה כאשר הדייר השוכר סבור שבעל הבית השכיר לו דירה תוך הסוואת הליקויים שבה.

לדוגמא זוג סטודנטים שכר דירת שלושה חדרים משופצת לחלוטין. מחיר השכירות החודשי היה בהתאם למצב המחודש שבו הוצגה בפניהם הדירה. לאחר מספר שבועות התגלו ליקויים בדירה שנחשפו בהדרגתיות כגון עובש באזורים נרחבים בדירה, פגעים אסטטיים של רטיבות ועוד.

זוג הסטודנטים פנה לחברת בדק בית במטרה להוכיח כי קיימים ליקויים בדירה וכי הליקויים שהוסתרו מהם מאפשרת להם הפסקת חוזה השכירות ופיצויים על הוצאות מעבר הדירה.

שוכר נוסף פנה לשירותי חברת בדק בית לאחר שבעל הבית הוסיף חדר על הגג בתקופת השכירות. בניית החדר יצרה בחלק המושכר סדקים בקירות. השוכרים פנו במטרה להוכיח כי קיימים ליקויי בנייה ולכן יש על בעל הבית להוריד בשכר הדירה למרות הסכם השכירות.

בדיקות קרינה עושים עם מומחים !

האמרה השחוקה משהו אין ארוחות חינם, נראית כנכונה כל כך גם בעידן הטכנולוגיה. העידן החדש הזה מביא עימו כל כך הרבה חידושים והפתעות שהופכים את חיינו לנוחים יותר אך לא בהכרח לבריאים יותר. כחלק מהעולם הזה אנחנו חשופים כל הזמן לסוגי קרינות: קרינה רדיואקטיבית הכוללת קרינה בלתי מייננת, קרינה אלקטרומגנטית הכוללת קרינה מייננת, גז ראדון, קרינה מאנטנות סלולאריות ועוד.

מה עושים ? עושים בדיקות קרינה מקצועיות !

כעת עולה השאלה, כיצד נמנעים מחשיפה שכזו עד כמה שניתן, שכן הספרות המחקרית-קלינית מביאה הוכחות כי קיימים מתאמים גבוהים בין חשיפה לקרינה לבין בריאות לקויה. והדוגמא המפורסמת ביותר היא המתאם בין חשיפה מוגברת לקרינה אלקטרומגנטית לבין לוקמיה בקרב ילדים.

כדי להימנע עד כמה שניתן מחשיפה לאותן קרינות מסוכנות יש ביכולתנו להזמין אנשי מקצוע המתמחים בעריכת בדיקות קרינה לסוגיהן השונות. חשוב להבין כי כל קרינה דורשת ציוד מיוחד וידע ייחודי וקיימות חברות רבות המציעות סל של בדיקות קרינה – הנעשות תחת קורת גג אחת.

שימו לב כמה קרינה יש רק במכשירים הרגילים אצלינו בבית

בדיקת קרינה סלולרית

קרינה סלולרית הפכה לחולה הרעה בחברתנו ובכל יום נערכים מחקרים המנסים להתחקות אחר ההשפעות של קרינה סלולרית. כבר פורסמו לא מעט תוצאות של מחקרים המראים כי הקרינה הסלולרית יכולה להאט את פעילותו של המוח האנושי, כאלה שהראו כי קיים קשר בין קרינה סלולרית לבין אלצהיימר, מחקר אחר הראה כי יש מתאם בין ירידה באיכות הזרע לבין קרינה סלולרית וקיים אף מחקר שהראה כי קרינה מאנטנות סלולריות מזיקה ל-DNA. לבסוף, בשנת 2006 פורסם מחקר המספר על הקשר שבין קרינה סלולרית לבין פגיעה בעיניים.

הטלפון הסלולרי שלנו והאנטנות הסלולריות המקיפות אותנו חושפות אתנו למה שמכונה קרינה בלתי מייננת. ובעצם כל תקשורת אלחוטית חופשת אותנו האזרחים לסוג קרינה אלקטרומגנטית. בקבוצה זו ניתן אף להכניס את תחנות הרדיו והטלוויזיה המשדרים באמצעים אלחוטיים. בדיקת קרינה מקצועית תוכל ללמד אתכם מהי רמת הקרינה אליה אתם חשופים ותתריע בפניכם מפני סיכונים. בדיקת קרינה שכזו תוכל ללמד אתכם באם קיים חשש לבריאותכם והאם כדי להתחיל וללחום כנגד מקור הקרינה או באם מוטב להעתיק את מקום מגוריכם, ולדאוג לפחות לבריאותכם ולבריאות ילדיכם.
חשוב להבין כי בדיקת קרינה מקצועית ומהימנה תבחן את רמת הקרינה לאור תקנים בינלאומיים ותיתן לכם תמונה מלאה באשר לסיכונים אליהם אתם חשופים.

בדיקת קרינה רדיואקטיבית

קרינה רדיואקטיבית מקיפה אותנו באופן טבעי אך אנחנו גם חשופים לה ממקורות מלאכותיים, מעשה ידי אדם. בדיקת קרינה רדיואקטיבית יכולה למנוע סרטן ופגיעה בתאים שלנו ולכן נודעת חשיבות כל כך גדולה לערוך בדיקות קרינה רדיואקטיביות. קרינה זו יכולה להגיע עקב קרבה למפעל העובד עם חומרים רדיואקטיביים, מצילומי רנטגן, רפואה גרעינית, גלאי עשן, תצוגות זוהרות כגון שעונים בעלי תצוגה זוהרת ואפילו מהטלוויזיה הביתית שלנו. בדיקות קרינה לאיתור קרינה רדיואקטיבית יכולות ללמד אותנו על מצב הקרינה המקיפה את חיי היומיום שלנו ולהתריע במקרה שבו נשקפת סכנה ממשית לבריאותינו, ומכאן חשיבותה של ביצוע בדיקת קרינה זו.
בדיקת קרינה של גז ראדון נכנסת תחת הכותרת של קרינה רדיואקטיבית וקיימת חשיבות גדולה לביצוע בדיקת קרינה של גז ראדון. גז ראדון נמצא במבנים ובקרקע ואנחנו חשופים אליו כל העת. זהו חומר רדיואקטיבי מסוכן ולכן קיימת חשיבות גדולה לביצוע בדיקת קרינה של גז ראדון בסביבת המגורים שלנו ובסביבת העבודה והלימודים שלנו.

אם כן, אנחנו רואים כי נודעת חשיבות גודלה לביצוע בדיקות קרינה שונות ומשנות. גם אם לא שמעתם את המושג קרינה מייננת או שהמושג קרינה בלתי מייננת נשמעת לכם כמו קללה בשפה לא מוכרת – אין זה אומר שאתם לא חשופים לקרינות מסוג זה ולכן כל כך חשוב לבצע מדידת קרינה בסביבת המגורים שלכם.

בדיקות קרינה מבוקרות ומקצועיות יוכלו ללמד אתכם על סביבת המגורים שלכם בטרם אתם רוכשים דירה חדשה או שוכרים דירה וביכולתן לספר לכם על כדאיות העסקה, בדיקות קרינה אף יכולות להביא לכך שתעברו דירה במידה ואתם נמצאים באזור מסוכן או לעזוב מקום עבודה שנמצא בסיכון. בדיקות קרינה מבוקרות יכולות להביא לבריאות טובה יותר שלכם ושל ילדיכם.