בניה קלה

מהי בניה קלה ? ומה המחירים של בניה קלה ?

בניה מתקדמת ידועה גם בשם בניה קלה או בניה מודולרית. שיטת בניה מתקדמת קיבלה את שמה בין היתר משום שהיא משתמשת בעיקר בחומרים קלים ומתקדמים יחסית לבניית בניינים. למשל, בניה מתקדמת עושה שימוש גדול באלומיניום לבניה. בעבר קורות האלומיניום נחשבו ללא חזקות מספיק אך כיום ידוע כי קורות אלו נחשבות לחזקות וליציבות מאוד והן יכולות לשאת עליהן משקל אדיר.

באיזה חומרים משתמשים לבנייה קלה ?

שיטת בניה זו עושה שימוש בחומרים שונים אשר לרוב פועלים גם כחומרים מבודדים, דבר שמאזן יותר את הטמפרטורה בבית ועוזר לחסוך הון קטן בחשבון החשמל משום שאין צורך לקרר או לחמם את הבית באינטנסיביות כפי שיש לעשות עם בתים שאינם עשויים מחומרים מבודדים.דבר זה טוב לא רק מבחינה כלכלית כמובן אלא גם מבחינה של שמירה על איכות הסביבה. ככל שמשתמשים פחות במכשירים חשמליים דוגמת מזגנים ותנורים כך חוסכים באנרגיה ומונעים ייצור של אנרגיה בדרכים מזהמות.

מהם היתרונות בבנייה קלה ?

בין היתרונות הבולטים ביותר של בניה מתקדמת ניתן למנות בין היתר את השמירה על איכות הסביבה וזאת משום שלרוב שיטות בניה מתקדמות עושות שימוש בחומרים ידידותיים יותר לסביבה ועושות שימוש בפחות חומרי בניה מזהמים מאשר שיטות בניה רגילות ומסורתיות יותר.בניה מתקדמת אם כן נחשבת לכזו משום שהיא גם עושה שימוש בחומרי בניה שבעבר נחשבו ללא שגרתיים והיא גם נחשבת למתקדמת משום שהיא בהחלט עוזרת לשמור על איכות הסביבה, דבר מהותי ביותר במיוחד ככל שעולה המודעות לנושא וככל שאנו מנסים לצמצם ולמזער נזקים לסביבה אשר נגרמו באשמתנו במגוון של תחומים. שיטות בניה מתקדמות מנסות לעשות צעד חשוב כלפי בניה אחראית יותר כלפי הטבע וכלפי הסביבה.בניה מתקדמת נעשית כמעט כולה במפעל מה שמאפשר לעבוד על המבנה בצורה איכותית ומדוייקת. בניגוד לבניה מסורתית אשר נעשית באתר הבנייה יש בכך התחשבות אדירה בשכנים שלא צריכים לסבול מרעש כל היום ויש בכך גם התחשבות בטבע משום שמייצרים פחות זבל וניתן לטמון אותו בצורה אחראית יותר. כך שבהחלט שווה לבחון את היתרונות הרבים של בניה מודולרית או של בניה .

מה המחירים של בניה קלה ?

בבניה קלה מחירים יכולים מאוד להשתנות מבית אחד למשנהו, על אף ששני הבתים נבנו באותה שיטת הבנייה של בניה קלה. לכן, לפניכם כמה פרמטרים שכדאי מאוד לשים לב אליהם כאשר בוחנים את מחירי הבנייה השונים וכאשר מנסים לבצע השוואות מחירים. חשוב מאוד להתחשב בפרמטרים אלו כאשר משווים מחירים וכאשר משווים מחירי בניה של בניה קלה, על מנת לדאוג שאתם לא רק תהנו מהמחיר הזול ביותר אלא גם תהנו מבניה איכותית.
פרמטר אחד שיש להתחשב בו בעת השוואה של בניה קלה מחירים הוא מפרט היסוד. חשוב מאוד שהצעת המחיר של בניה קלה תפרט בדיוק מה כולל מפרט היסוד. הצעת מחיר רצינית ומקצועית תתייחס למפרט היסוד לכזו אשר כוללת גם קידוח והנחת ברזל ובטון ולא תתייחס לבנייה רשלנית יותר ופחות מעמיקה. בניה קלה צריכה לכלול את כל הדברים הנדרשים לביצוע בניית מבנה בשיטה קלה בעזרת פיקוח בניה, מבלי לפסוח אפילו על סעיף אחד. שימו לב כי מחירון בנייה של בניה קלה אכן כולל את כל הסעיפים, על מנת שלאחר מכן לא יגבו מכם כסף על סעיפים נוספים.

דוגמא לבית מדהים בבנייה קלה

למה כדאי לשים לב כשבונים בבניה קלה ?

שימו לב כי בניה קלה במחיר הגיוני והוגן יכולה להשתנות גם בהתאם לטיב העבודה, דבר שמשפיע גם הוא מאוד על המחירים של בניה קלה. דוגמא אחת שהובאה לעיל היא מפרט היסוד, דוגמא לפרמטר נוסף שיכול להשפיע על המחיר המופיע בתוך מחירון בניה הוא החשמל. יש לזכור כי בחשמל לא משחקים והמערכת החשמלית בבית צריכה לעמוד בתקן של בתי מגורים. זאת אומרת, לא תמיד מערכת חשמלית שנראית בסדר במבט ראשון היא בהחלט כזו. לעתים בונה הבית יכול "לחפף" במערכת החשמלית, דבר שלא רק יגרום לבעיות אדירות לאחר מכן אלא גם ישפיע על המחיר. אם כן, כאמור לעיל, כאשר מבררים ומשווים בניה קלה מחירים בהחלט צריך להתייחס לא רק למחיר אלא גם לאיכות העבודה.

בניה קלה יכולה להשתנות בהתאם למגוון פרמטרים נוספים:
המחירים יכולים להשתנות בהתאם למפרט הרצפה, בהתאם לריצוף, בהתאם למערכת המים בבית, בהתאם לקירות וכן הלאה – יש לבדוק את טיבם של כל הדברים בעת בדיקה של בניה קלה מחירים.רצוי לבדוק ולברר על חברות שמלכתחילה נותנות שירות אמין איכותי ובמחירים משתלמים וכדאי גם לקחת איש מקצוע לפיקוח בניה. כי קיימות חברות לא יקרות אך השירות שהן נתנות הוא בהתאם. לא איכותי, עם הרבה ליקויים ועוד.