בדק בית

טיפים מה לעשות כשמשכירים דירה ? בדק בית!

אתם מחזיקים דירה כנכס מניב? מצוין. חשבתם פעם על כך שאותה דירה זוכה כל ימות השנה לארח אנשים שאינכם מכירים כלל, ואינכם יודעים באיזה אופן הם מתנהגים בעת שהייתם בדירה. מאחר וערך הדירה חשוב לכם, הרי שיש לשמור עליה מפני כל נזק שעלול להביא לירידה בערכה. איך עושים את זה? עם בדיקת דירה לאחר השכרה! בדיקת דירה לאחר השכרה היא פתרון לכל משכיר לקבל תמונה בנוגע למצב הנכס. בדיקת דירה לאחר השכרה תפעל לטובת המשכיר ותשרת את האינטרסים שלו.

בדיקת דירה לאחר שכירות – מי בודק?

בדיקת דירה לאחר שכירות לא נעשית סתם כך. בדיקת דירה נעשית ע"י מהנדס מומחה ובעל ניסיון  בתחומי בדיקת דירה. בדיקת דירה לאחר שכירות, כמו כל בדיקת דירה, מצריכה ידע מקצועי כדי לשקלל את כל הפרמטרים המשפיעים על שוויה של הדירה.
בעת בדיקת דירה לאחר שכירות יבדוק המהנדס סוגים שונים של בדיקות, ולאחר סיום אותה בדיקת דירה הוא יגיש דוח למשכיר. חשוב שהמשכיר יבחר איש מקצוע מיומן לצורך בדיקת דירה לאחר השכרה, כיוון שהדו"ח שיקבל צריך להיות ריאלי ומשקף את מצב הדירה באופן מדויק. בדיקת דירה לאחר השכרה היא עסק למקצוענים, ולא תוכל להתבצע על ידי אדם מן השורה.

בדיקת דירה  – מה בודקים?

לא בודקים עם הקירות נותרו במקום….אבל בודקים כל דבר אחר. בדיקת דירה לאחר השכרה מתייחסת לכל מיני גורמים, בודקת אותם ומביאה למשכיר את התמונה המלאה על מצב הנכס.
הנה כמה מהדברים העיקריים הנבדקים בעת בדיקת דירה לאחר השכרה:

  • בדיקת דירה בנושא ריצוף – עורכים ביקורת מבנים לאיכות הריצוף, ובודקים האם הוא אחיד וללא סדקים.
  • בדיקת דירה בנושא הקירות – בודקים את מצב הקירות, האם נוצרו בהם סדקים, האם הם זקוקים לצביעה וכד'.
  • בדיקת החשמל – זוהי בדיקת דירה חשובה, אם לא החשובה ביותר: בודקים שאין בעיות או תקלות בשקעים השונים. במידה ויש מכשירי חשמל בדירה, יש לבדוק בעת בדיקת דירה לאחר השכרה, כי כל המכשירים פועלים.
  • בדיקת דירה חיצונית – בדיקה של החלק החיצוני של הדירה, כולל דלת הכניסה וכל החלק המוביל אל הכניסה לדירה.
מה בודקים בבדק בית ? שימו לב…

כמובן שיש עוד אלמנטים רבים שנבדקים בעת בדיקת דירה לאחר השכרה. אך את זה תשאירו למהנדס האחראי על ביצוע בדיקת דירה עבורכם.

בדיקת דירה לאחר השכרה – שווה את הכסף?

בדיקת דירה לאחר השכרה, כמו כל הליך בדיקת דירה, עולה כסף. אך אין ספק, כי עלות בדיקת דירה לאחר שכירות מתגמדת לעומת הכספים, שהמשכיר עלול להפסיד בשל ירידה בערך הדירה, כתוצאה מנזקים שגרמו השוכרים האחרונים. בדיקת דירה לאחר השכרה מומלצת לכל משכיר ומשכיר. בדיקת דירה לאחר השכרה היא כמו תעודת ביטוח עבור המשכיר. בעזרת בדיקת דירה לאחר שכירות הוא יכול להיות בתמונה, ולהבין מה מצב הנכס שלו.
מאחר ודוח בדיקת דירה לאחר שכירות מתבצע ע"י איש מקצוע מוסמך, הרי שחוות דעתו נחשבת לקבילה גם בבית משפט. מה זה אומר? במידה ודוח בדיקת דירה לאחר שכירות יצביע על נזקים שנגרמו לדירה במהלך תקופת השכירות, הרי שהמשכיר יכול לתבוע מהשוכרים פיצוי כספי על הנזקים שנגרמו. במקרים חמורים יותר יוכל המשכיר להשתמש בדוח בדיקת דירה כראיה במהלך משפט כנגד השוכרים.

בדיקת דירה לאחר השכרה, הופכת את חייו של המשכיר לפשוטים יותר. בדיקת דירות לאחר שכירות היא פתרון מושלם לבעלי הדירות , על כן אל תהססו עשו בדק בית לאחר השכרת הדירה בכדי לראות שאתם מקבלים את הנכס שלכם בחזרה במצב טוב ושלא תצטרכו להוציא כספים מיותרים שלא חשבתם שתצטרכו !
זוהי בדיקת חובה לכל בעל נכנס !