מידע קבלן בניין

המדריך המלא לבניה דרך קבלן בנין !

בניה בדרך כלל מתחלקת ל 4  סוגים עיקריים:

קניית דירה מקבלן          בניית בית       פרטי     בניה באמצעות קבלן מפתח                  בניה באמצעות קבלן שלד בשילוב קבלני משנה

קניית דירה מקבלן

(לרוב מדובר בבניה רוויה בניינים ), אם כי היום ישנם גם הרחבות בקיבוצים. כשמדובר בבניה רוויה יש לשים לב לכמה דברים חשובים: המבוססים על בניה צמודת קרקע.

מטרתו של קבלן בניה מקצועי

הקבלן ומטרתו לענות לצרכים של כל משפחה, בכל הנוגע לשינויים שאתם הדיירים מעוניינים לבצע בדירה. להלן רשימה חלקית של שינויים אלו: תוספות עבור שקעי חשמל, תוספות עבור נקודות מים,הוספה או הזזת קירות, שינוי    נקודות ניקוז, חשמל, מים,מיזוג אוויר,בניית קירות ועוד. בקניית דירה מקבלן כמו בבנית בית פרטי יש לתכנן היטב כל שינוי ולבצע כל שינוי לפני יציקות וטיח (שינויים לאחר יציקות גג, וטיח יעלו יותר ובצדק! ויש לקחת בחשבון את החציבות למקרה ששכחנו להוסיף נקודת מים/ניקוז וסגירת    הקירות מחדש. בקניית בית מקבלן מומלץ להכיר את הסטנדרט הקבלני שהקבלן נותן, החל מקרמיקה, כלים סניטרים, ברזים, דלתות, מטבח ורק אז לחשוב מה מחייב שינוי ומה לא. במקרים של קניית דירה מקבלן מומלץ להכין תקציב בניה עבור שינויים , תוספות ושדרוגים עבור מוצרים שלא נמצאים  בסטנדרט הקבלני. קניית בית מקבלן מתחלקת לשני חלקים: לפני טופס 4 ולאחריו, לפני טופס 4 רק הקבלן מבצע שינוים, אחרי טופס 4 הבית מאושר לשימוש הדיירים והבעלים יכול להכניס לתוכו כל איש מקצוע שיבחר לשם הרכבת ארונות, מיזוג,גבס ועוד.. 
על עיצוב פנים דרך המרכז לחיסכון בבניה ושיפוצים בקישור המצורף:

בניה פרטית:
בניה פרטית מתחלקת לשניים:
1.בניה באמצעות קבלן מפתח .
2.בניה באמצעות קבלן שלד בלבד וקבלני משנה לעבודות גמר.  בניה באמצעות קבלן מפתח:

קבלן מפתח הינו קבלן שמבצע את עבודת השלד והגמר ומעניק לך הבעלים מפתח לבית מוכן.   קבלן זה בדר"כ מביא עימו את קבלני המשנה כמו החשמלאי, האניסטלטור, איש מיזוג האוויר או כל איש מקצוע אחר   שיכנס אליכם הביתה לשם ביצוע העבודה. ישנם קבלני מפתח שעובדים בשיטת הסטנדרט הקבלני (לרוב עבור קרמיקה וכלים סניטרים בלבד) ועל כן מומלץ גם   פה לבדוק מהו הסטנדרט הקבלני, מה מחייב שינוי ומה לא. במקרים של בניה בניה פרטית בין אם היא מבוצעת עם קבלן מפתח או רק קבלן שלד מומלץ לבנות קודם כל את הבית  על הנייר , להתייעץ עם החשמאלי, האינסטלטור, מיזוג אוויר, שואב אבק, מפקח ולוודא שלא שכחנו שום נקודת חשמל או   מים, אחרת בזמן הביצוע נשלם עבור תוספות שלא לקחנו בחשבון . במקרה זה רצוי לציין כי הקבלן/קלבני המשנה ישמחו לתת לכם טיפים מניסיונם העשיר וכל שנותר הוא רק לשאול   ולעשות סדר בדברים כבר משלב התוכניות. 

דוגמא לבניית בית בשיטה שפחות מקובלת בארץ אך עדיין מדהים לראות

בניה באמצעות קבלן שלד בשילוב קבלני משנה: 

 בונים המחליטים לחלק את העבודה לקבלן שלד וקבלני משנה הם בדר"כ הבונים שרוצים את שליטה בידיהם הם אלו שרוצים לדעת בדיוק כמה עולה כל דבר ועל מה הם משלמים, במרבית המקרים שבהם התבצעה הערכות לבניה, הכנת תקציב בניה ולוח זמנים נכון , בונים אלו ייצאו  נשכרים .גם במקרים אלו מומלץ להתייעץ כבר משלב התוכניות, לוודא שלא שכחנו כלום ורק לאחר שהבנו מהם תהליכי הבניה, תקציב בניה, ולוח זמנים אפשר להתחיל לקדוח. גם פה רצוי לציין כי קבלן השלד וכל קבלני המשנה ישמחו לתרום מניסיונם העשיר, אל תפחדו לשאול שאלות וכמה וכמה שיותר. במקרים אלו מן הסתם אין סטנדרט קבלני וכל בונה פרטי עושה את הבחירות שלו בנושאים כמו מטבחים, קרמיקה, כלים סניטרים ,דלתות ועוד…

לסיכום : כאשר אתם מחפשים קבלן בניין איכותי ומקצועי יש לבדוק היטב את כל הפרמטרים ולבחון את כל ההיבטים , כדי להתייעץ ולהשתמש באנשים סביבכם\אינטרנט בכדי לקבל את כל המידע הרצוי לבנית הבית עליו אתם חולמים!