בדק בית

בדיקת דירה – בדק בית \ ביקורת בונה

בדיקת בית חדש ואפילו דירה מיד שנייה הם הצעד החכם ביותר שרוכש דירה ואפילו משכיר דירה יכולים לערוך בטרם חותמים על חוזה. תחשבו על זה טוב, את השכנים לא תוכלו לבחור אחד לאחד, משפחה גם לא ממש בוחרים, אבל את הדירה עצמה ואת סביבת מגורים שלכם – תוכלו בהחלט לבחור, ואפילו באופן מדוקדק. בדיקת דירה הנעשית על ידי חברת בדק בית מקצועית, תוכל לספק לכם תמונת מצב נכוחה של מצב הבית אליו אתם שואפים לעבור.ואין זה משנה אם אתם עוברים לבית או דירה – ללא ידע הנדסי וניסיון, לא תוכלו לדעת מהו מצבו של הבית.

בדיקת דירה – עם היד על הדופק !

בדיקת דירות לפני קנייה תסייע לנו להבין מהו מצבו של הבית או הדירה מהבחינה ההנדסית. והיא כוללת: בדיקת בית בטאבו, בחינה של מערכת החשמל והאינסטלציה בבית, רמת הגימורים, בחינת טיב האיטום ואיתור מוקדי רטיבות.

בדיקת מבנים – מערכת החשמל

בדיקת בית למעשה תבחן את מצב מערכת החשמל של הבית או הדירה שאליה אתם חושבים לעבור. נכון בעבר הלא כל כך רחוק הסתדרו היטב ללא חשמל אבל האם אתם רוצים לעבור לדירה ולגלות עד מהרה כי מערכת החשמל שלכם לקויה ? בוודאי שלא! כאשר עורכים בדיקת דירות מקצועית חשוב מאוד לבחון את מצבה של מערכת החשמל בדירה: את טיב צנרת החשמל, תקינות חיבורי חשמל, באם קיימים חוטי חשמל חשופים, האם חוטי חשמל באים במגע עם רטיבות או מים ועוד. לכל אלה השפעה ישירה על איכות החיים שלנו.

איך בודקים תקינות מערכת חשמל בבית ? בדיוק כך

בדיקת דירות – מערכת האינסטלציה

לטיב מערכת האינסטלציה נודעת חשיבות מאוד מאוד גדולה. בדיקת מבנים מקצועית תוכל לספק לכם תמונה מהימה אודות מצבה של מערכת האינסטלציה בבית. נכון במדינות עולם שלישי כגון הודו מקומות כמו שירותים, זה לוקסוס, אבל כאן אצלנו בישראל, שירותים עובדים ומתפקדים – זה לא מותרות. בעת בדיקת דירות לפני קנייה חשוב שעורך בדק הבית יבחן היטב את מצב הצנרת, באם יש נזילות או חלודה, יבחן את מערכת הניקוז וכו'.

בדיקת דירות ביחס לתקנים ולחוקים

אין זה משנה באם אתם רוכשי דירה או משכירים דירה, חדשה או כזו מיד שנייה, קיים מתאם גבוהה בין איכות חיינו לבין התשובה האם הדירה עומדת בכל התקנים הדרושים, לפי חוק. כאשר מגיע אלינו מהנדס מקצועי המתמחה במלאכת בדיקת בתים עליו לבחון את הבית לאור התקנים המצוינים בחוקי הבניה בישראל ולאור המפרט הטכני. בשלב זה נערכת בדיקת דירה בטאבו, רואים כי אין על הדירה אזהרות וכי מוכר הדירה הוא אכן בעל הדירה ולא נפלנו קורבן לתרגיל עוקץ. בדיקות אלו הן חשובות ואין להקל בהן ראש יש לערוך בדק בית לדירות חדשות ממש כשם שיש לערוך בדיקת דירות יד שניה.

בדיקת בתים – טיב האיטום – בדיקת איטום

כאמור, אין זה משנה אם אתם עורכים בדיקה לבית חדש שנבנה זה עתה על ידי קבלן או בדיקת דירות יד שניה, בשני המקרים קיים חשש זהה לכשלים וליקויים. כאשר אנחנו מדברים על ליקויים באיטום אנחנו למעשה מדברים על חשיפת רטיבויות בלתי גלויות המגיעות למשל מן הגג, מתחת לריצוף, במרתף או איטום לקוי של חלונות ודלתות.

בנוסף, כיום בדק בית מקצועי יכול ללמד אותנו גם על הסביבה אליה אנחנו עומדים לעבור, לקבל מידע אודות מקורות קרינה, בדיקת אקוסטיקה ומידת עמידות הבית בפני רעשי אדמה ושינויי טמפרטורה קיצוניים.
אם כן אנחנו רואים כי בדק בית מקצועי יכול לעשות את ההבדל בין שנים של נחת ושלווה לבין חיים מרובים בהתרוצצויות בין אנשי מקצוע ובתי משפט.