תוכנית בניה

איך לבחור חברת בניה ?

חברות בניה בישראל רבות כולן מתחרות על בנייה ופיקוח בניה באיזורים שונים בארץ וכולן מתחרות על משיכת לקוחות על מנת שירכשו, במחירים גבוהים ככל האפשר, בתים, דירות ומשרדים בפרויקטים הבניה שלהן. חברות בניה לעתים קרובות יוזמות פרויקטים במקומות שונים בארץ. במסגרת הפרויקטים האלו לעתים חברות בניה בונות שכונות שלמות, לעתים הן בונות כמה מגדלי יוקרה או כמה מגדלי מגורים המיועדים לזוגות צעירים, לעתים הן בונות כמה בתים פרטיים ולעתים הן בונות רבי קומות או בניינים מעט צנועים יותר אשר ישמשו בעיקר כמקום מושבם של משרדים ועסקים שונים.

אז איך לדעת באיזה חברת בניה לבחור ?

כיצד יכול הלקוח לדעת עם איזו חברת בניה הכי כדאי לו לעבוד ובאיזה פרויקט של איזו חברת בניה כדאי לו לקנות בית, משרד או דירה?חברות בניה בישראל מתחרות כולן על ליבו של הלקוח הישראלי ולכן עליו להחליט עם איזו חברת בניה הוא הכי רוצה לעבוד. מדוע חשוב כל כך לבחור חברות בניה בקפידה? לא כל יום קונים דירה חדשה וגם לא כל יומיים. עבור מרבית הישראלים דירה היא ככל הנראה ההשקעה הגדולה ביותר שלהם. לכן, התעסקות עם חברות בנייה שיש להן מוניטין מפוקפק או שנמצאות בקשיים כלכליים מאוד כבדים יכולה מאוד לפגוע בלקוח הישראלי.

דוגמא לאיך קבלן אמור לעבוד !

מה לבדוק על חברת הבניה שבחרתם ?

זוהי הסיבה שחשוב כל כך לעשות בירור מקדים מקיף לפני שפונים אל חברות בנייה או אל חברות שיפוצים. חברות בניה בישראל הן חברות שחשוב מאוד לברר האם הן חברות מבוססות ומוכרות היטב. כמו כן, מומלץ מאוד להתייעץ עם חברים או עם מכרים אשר עבדו בעצמם עם חברות בנייה שונות ויכולים להמליץ לכם או להזהיר אתכם מפני חברת בניה מסוימת. כמו כן, בהחלט מומלץ להשתמש באינטרנט על מנת לבצע חיפוש על חברות בניה בישראל או על חברות שיפוצים שונות שאיתן אתם רוצים לעבוד. דבר חשוב נוסף שכדאי לברר לפני שפונים אל חברות בניה הוא באיזה פרויקטים בדיוק החברה הזו מתעסקת ומהם הפרוייקטים הקודמים של אותן חברות בנייה וחברות שיפוצים. כך תוכלו לברר כיצד התנהלו אותן חברות בניה בישראל בפרויקטים קודמים והאם סוג הפרוייקטים בהן עוסקות החברות אכן מתאים ורלוונטי לכם. כך שלא כדאי להשאיר אבן אחת הפוכה כאשר מבררים מידע על חברות בניה בישראל.

מה לבדיוק על קבלן בניין ומה האחריות שלו ?

קבלני בניין הם אלו אשר אחראים על כל תהליך הבנייה בפועל, ולכן השירותים שלהם הם חיוניים מאין כמוהם כאשר בונים בית, משרד או בניין. הם חייבים להשתמש בכלים הנכונים ! בין היתר האחריות על עמידה בלוחות בזמנים והאחריות לעמוד בתקני בנייה ולהמנע ממצב בו לאחר הבנייה מופיעים מספר רב של ליקויי בניה נמצאים גם הם תחת אחריותו של קבלן בניין. ישנם קבלני בנין אשר עובדים ומפקחים באתרי בניה בסדר גודל קטן יחסית, כמו למשל אתרי בנייה של בתים פרטיים וישנם קבלי בנין אשר עובדים באתרי בניה בהם נבנים רבי קומות ובניינים ומבנים בעלי סדר גודל אדיר. כך או כך, בין אם מדובר בבניה של בית פרטי ובין אם מדובר בבניה של קניון גדול או בבניה של בניין רב קומות חשוב מאוד לא לוותר על שירותיו של קבלן בניין מקצועי מהשורה הראשונה.קבלני בניין, ממש כמו כל בעל מקצוע אחר הקשור לבניית בתים, יש לבחור בקפידה ובזהירות. חשוב לבחור קבלני בניה מקצועיים, גם כן לבחור חברה מקצועית לניהול ופיקוח בניה. מנוסים וטובים וכאלו עם המלצות על מנת לוודא שאכן תעבדו עם הטובים ביותר.

אם תבחרו קבלן בנייה מבלי להקדיש לכך רגע אחד של מחשבה יתכן שתפלו על בעל מקצוע שהוא הכל רק לא מקצועי, דבר שיכול לפגוע מאוד בתהליך הבנייה ולגרום לכם ללא מעט עוגמת נפש. אם כן, דבר אחד שצריך לשים לב אליו בעת בחירת קבלני בניה הוא בדיקה כי הקבלנים אכן רשומים בפנקס הקבלנים, דבר המעיד על כך שהם אכן מקצועיים ואכן מוסמכים בעבודתם והם אינם שרלטנים.קבלני בניין יש לבחור לפי כמה פרמטרים נוספים. פרמטר נוסף שיש להתייחס אליו הוא המחיר אותו דורש קבלן בנייה. על מנת לדעת האם הוא דורש מחיר סביר או מחיר מופקע כדאי מאוד לבקש הצעות מחיר מכמה קבלני בניין ולבצע השוואת מחירים ביניהם. כך תוכלו לקבל סדר גודל של המחירים בשוק וכך תוכלו לברר מיהו הקבלן שהציע לכם את ההצעה המשתלמת ביותר. בנוסף, בקשו הצעות שונות ללוחות זמנים מקבלני בניין וראו מי מציע לכם לסיים את העבודה בטווח הזמן אשר הכי אידיאלי לכם. אלו הם מקצת הדברים שיש להתייחס אליהם כאשר בוחרים קבלני בניין.